2018-07-19     Alfreny, Rufina, Wincentego        

Poczuć się jak ryba w wodzie


Zakończyła się realizacja projektu pn. "Już pływam" dofinansowanego ze środków Województwa Małopolskiego.

Projektem objętych zostało 165 uczniów ze szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Szczawnica, którzy trenując pod okiem wykwalifikowanego instruktora zdobyli podstawowe umiejętności pływackie.

W ramach projektu przeprowadzonych zostało 11 kursów nauki pływania (8 kursów dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Szczawnicy oraz 3 kursy dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szlachtowej). Każdy z jedenastu kursów obejmował 16 godzin zegarowych, realizowanych w wymiarze 16 jednorazowych wejść na basen. Uczestnikami zajęć rekreacyjno-sportowych byli uczniowie klas od I do VI, którzy dwa razy w tygodniu zgłębiali tajniki nauki pływania.

Uczniowie Szkoły Podstawowej ze Szczawnicy korzystali z basenu krytego zlokalizowanego w Ośrodku Sanatoryjno - Wypoczynkowym „Spa-Budowlani” w Szczawnicy, natomiast uczniowie Szkoły Podstawowej ze Szlachtowej z basenu w Hotelu Jan.

Całkowity koszt realizacji zadania wyniósł 23.760,00 zł, z czego kwota 8.650,00 zł pochodziła z dotacji Województwa Małopolskiego, a pozostałe środki w wielkości 15.110,00 zł  pokryte zostały z tegorocznego budżetu miasta i gminy Szczawnica.