2022-08-14     Alfreda, Maksymiliana, Selmy     "Umieć żyć to: żyć lekko bez lekkomyślności, być wesołym bez swawoli, mieć odwagę bez brawury, zaufanie i radosną rezygnację" - Theodor Fontane    

Szczawnica w smartphonie


Multimedialny przewodnik „Szczawnica” to aplikacja na smartfony i inne urządzenia mobilne stworzona przez firmę Apli Media Sp. z o.o. dla Urzędu Miasta i Gminy w Szczawnicy, jako część cyklu przewodników turystycznych pod wspólną nazwą „tropto.com”. Ich głównym założeniem jest nie tylko dostarczenie zwiedzającym kompleksowej informacji na temat danego miasta, czy regionu, ale przede wszystkim zaproponowanie ciekawej trasy tematycznej, prowadzącej pomiędzy interesującymi obiektami. Każdy z punktów na takiej trasie posiada swój szczegółowy opis, a także galerię zdjęć oraz krótki, zrealizowany przez twórców film wideo. Dzięki temu jeszcze przed dotarciem do celu turysta może dowiedzieć się wszystkiego o historii i specyfice chociażby Placu Dietla, czy urokliwych cerkwi w Szlachtowej i Jaworkach. Materiały multimedialne mogą pomóc również w modyfikacji trasy i wyborze najbardziej optymalnego wariantu, dopasowując go do posiadanego czasu lub preferencji. Każdy obiekt posiada również ścieżkę dźwiękową stanowiącą audio przewodnik. Jest to doskonała alternatywa dla wszystkich, których męczy czytanie na ekranie smartfona, lub po prostu wolą wysłuchać opowieści o konkretnym miejscu.

Przewodniki „tropto.com” mają jeszcze jedną funkcję, która z pewnością ucieszy miłośników kultury. Przy każdym obiekcie znajduje się dział „wydarzenia”, w którym turysta znajdzie aktualizowane na bieżąco informacje o odbywających się w pobliżu wystawach, koncertach, festiwalach, spektaklach, ale również o wydarzeniach sportowych. Dzięki temu tak zimą, jak i latem znajdziemy tu dodatkowy pomysł na spędzenie wolnego czasu na Palenicy, w Sanatorium Spa Budowlani, czy w okolicach Areny Narciarskiej Jaworki i Wąwozu Homole.

Spacerując nowopowstałą Promenadą nad Grajcarkiem i chłonąc wspaniałe widoki Pienin i meandrującego między nimi Dunajca można szybko zgłodnieć. Przewodnik „tropto.com” dzięki szerokiej bazie obiektów dodatkowych doradzi turystom gdzie najlepiej udać się na obiad, gdzie przenocować. Pomoże również odnaleźć stację benzynową, bankomat, aptekę, placówki służb, ale również nieuwzględnione na rekomendowanej trasie muzea i placówki kultury.
Uzupełnieniem kompleksowej informacji zawartej w aplikacji jest mapa, na której można bez trudu określić swoje położenie dzięki systemowi lokalizacji GPS. Szczegółowa mapa z wyrysowaną trasą i oznaczonymi obiektami nie pozwoli nam się zgubić, a jednocześnie ułatwi nam poruszanie się w nieznanym terenie.

Multimedialne przewodniki „tropto.com” są tworzone przez doświadczonych dziennikarzy, autorów tekstów, podróżników i producentów filmowych. Zespół pracujących nad każdą aplikacją składa się z profesjonalistów, którzy potrafią oddać w ręce użytkownika produkt kompletny, odpowiadający potrzebom i bogaty w informacje oraz materiały multimedialne. Wykorzystanie technologii QR-code ułatwia szybkie pobieranie aplikacji na telefon użytkownika.

Dodatkowe informacje

 

QR Code do aplikacji: