2022-10-01     Heloizy, Igora, Remigiusza     "Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym podaniem" - Owidiusz    

Nagradzamy uczciwych kwaterodawców


Sezon letni w Szczawnicy już można zaliczyć do udanego patrząc na ilość gości która odwiedziła nasze miejscowości. Zdajemy sobie sprawę że zawsze można lepiej, lecz do tego potrzebny jest wysiłek obydwu stron – Urzędu Miasta oraz kwaterodawców. W ostatnim czasie, zwłaszcza w centrum Szczawnicy niemal dwukrotnie zwiększyła się ilość wynajmowanych kwater, co niestety nie przekłada się na dwukrotny wzrost wpisów do ewidencji działalności gospodarczej i poboru opłaty uzdrowiskowej. Zdawać sobie trzeba bowiem sprawę, iż to głównie dzięki wpływom do budżetu miasta z opłat i podatków możliwe jest aplikowanie o środki unijne a tym samym rozwój Szczawnicy, Szlachtowej i Jaworek. Istnieje więc tutaj prosta zależność – im więcej wpływów tym większy rozwój i zabezpieczenie podstawowych potrzeb odwiedzających nas turystów.

W związku z tym, by promować i nagradzać uczciwe osoby przyczyniające się do rozwoju uzdrowiska czyli takie które prawidłowo uiszczają obowiązkowe opłaty, na oficjalnej stronie miasta www.szczawnica.pl została umieszczona legalnie prowadzona baza noclegowa. Co to daje kwaterodawcom? Otóż oficjalną stronę Szczawnicy odwiedza codziennie ok 6000 osób, co dla podmiotów umieszczonych na niej jest doskonałą promocją i silną pozycją w internecie – największym źródłem wyszukiwania informacji o noclegach. Dodatkowo w najbliższym czasie ogłoszony zostanie regulamin promowania podmiotów najrzetelniej odprowadzających opłatę uzdrowiskową. Podmioty te znajdą się na głównej stronie portalu, co dodatkowo zwiększy ich szansę na zdobycie klienta. Prawda jest taka, iż wraz ze wzrostem liczby turystów rosną dochody mieszkańców a koszty urzędu (oczyszczanie miasta, zniszczenia, interwencje) i dlatego tak ważne jest by wiedzieć, iż to w dużej mierze od uczciwości mieszkańców zależy dalszy rozwój Szczawnicy.

Marszałek Województwa Małopolskiego powiedział kiedyś że burmistrz Szczawnicy potrafi z jednej złotówki zrobić cztery. Aby to jednak zrobić to najpierw ta jedna złotówka musi wpłynąć do urzędu bo inaczej ciężko rozmnożyć zero. Jest w naszym mieście bardzo dużo uczciwych kwaterodawców których pracę doceniam, ale są też tacy którzy żerują na naszej pracy i uczciwości innych ” – dodaje burmistrz Grzegorz Niezgoda.