Strona główna -> Księga gości
2022-10-01     Heloizy, Igora, Remigiusza     "Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym podaniem" - Owidiusz    
Dodaj nowy wpis
Do administratora strony 2018-07-26 16:45
Jay 1952
Gdyby nie odrobina sarkazmu, to reakcja na wpis byłaby taka jak zwykle, czyli dwumiesięczna.

wymarłe miasto 2018-07-23 12:56
Jay 1952
Czyżby Szczawnica odeszła w niebyt bo od połowy lutego nikt nie publikuje żadnych informacji.
A może administrator strony nie obudził się jeszcze z zimowego snu ?

Morsy w Szczawnicy 2018-02-05 12:28
gurszula
Witam serdecznie.Za 2 tygodnie przyjeżdżam do sanatorium do Waszego pięknego miasteczka:) Proszę o wskazanie miejsca, gdzie można zażyć kąpieli i pomorsować. Będę wdzięczna za szybką odpowiedź:) Pozdrawiam serdecznie:)

Zazdrośnica 2017-12-29 12:46
Smutna
Ja również zazdroszczę tym którzy mogą odwiedzić Szczawnicę i okolice. Lubiłam tu wchodzić.Miałam wrażenie że odwiedziłam to moje miejsce na ziemi. Niestety od dłuższego czasu wieje stąd chłodem. Będąc w Szczawnicy też nie odczuwa się już tej atmosfery. Szkoda.Szczawnica powolutku staje się już "nie moja"

Szczawnica moja ukochana:) 2017-12-27 11:11
Anka

Witam poświątecznie Miłośników Szczawnicy! Chciałabym zaprosić na mój blog - dlatego teraz, że publikując na nim powieść "Pasma życia" dotarłam właśnie do momentu, kiedy akcja przenosi się do Szczawnicy mojej ukochanej:) Pomyślałam, że powinnam o tym powiedzieć na stronie Księgi Gości, bo może ktoś zajrzy, przeczyta i pokocha miasteczko tak samo jak wieeelu ludzi:) Mnie ta miłość trafiła jeszcze w poprzednim stuleciu:) Przyjechałam z mężem pierwszy raz na Sylwestra i koniec, po wyjściu z autokaru poczułam, że to moje miejsce na ziemi. Zawsze kiedy wracam, czuję się jakbym wracała do domu, bo to taka czarodziejka jest, ta nasza Perła Pienin, omotać potrafi, zarzucić sieci na serce i przepadło:))) Zapraszam więc serdecznie na annablog. blox.pl

Wybiórcze publikacje 2017-10-25 14:28
Jay1952
Na początku października br. wyraziłem negatywną opinię na temat zaniedbanego, zarośniętego i brudnego strumyka, płynącego od placu Dietla wzdłuż ulicy Zdrojowej, który jak przypuszczam miał stanowić element upiększający ten fragment Szczawnicy. Z nieznanych mi powodów administrator strony nie opublikował tego tekstu. Czyżby opinie gości miały mieć wyłącznie charakter hymnów pochwalnych kierowanych pod adresem władz Szczawnicy lub Spółki Thermaleo. Czy jakiekolwiek słowa krytyki, nawet konstruktywnej są z góry skazane na ich eliminowanie. Jeśli tak, to proponuję zmienić nazwę na " Chwalebnik władz Szczawnicy"

Szczawnica 2017-10-19 15:44
Robert
Byliśmy znów w październiku 2017 - trafiliśmy jak zawsze na piękną pogodą - wycieczka na Bereśnik była cudowna. Szarlotka w schronisku pod Bereśnikiem to mistrzostwo cukiernictwa.
Do zobaczenia Szczawnico - pewnie na wiosnę.

Zazdrość 2017-10-17 14:49
Jay1952
O jakże zazdroszczę tym, którzy mają możliwość pieszczenia oczu widokami bajecznie kolorowych o tej porze roku drzew w obydwu szczawnickich parkach oraz wzdłuż drogi pienińskiej. Może w następnym roku zamienię pobyt letni na jesienny.

Wspaniale było. 2017-09-18 11:04
Sapińsy.
Po 17-tu latach ponownie zawitaliśmy do Szczawnicy. Pozdrawiamy panią Małgorzatę Mikołajczyk z załogą i pieskiem.Dziękujemy za miły pobyt.Czysto, cichutko, przyjemnie. Ogrodowa 14 to piękne miejsce.Pozdrawiam też Diditrans z możliwością kupna wspólnego biletu na spływ, przeczekania ulewy w autobusie. Mili byli wszyscy. Pogoda dopisała. Dziękujemy.

znów będą wakacje 2017-06-21 17:35
Jay 1952
Już tylko dwa miesiące dzielą mnie od upragnionego urlopu w mojej ukochanej Szczawnicy.
Nie mogę się już doczekać wspaniałych widoków i panującej w niej atmosfery.
Do zobaczenia

Pytanie 2017-06-12 17:56
Anka
Jak to możliwe, że nie ma żadnego nowego wpisu? Sama pisałam i ani śladu! Pozdrawiam Szczawnicę ukochaną, za którą tęsknię ogromnie:)

oststnia wystawa malarstwa Pani Anny Madeja 2017-04-30 15:14
A. Kowalski
Szczawnica i okolice bardzo ok. Obrazy p. A. Madeja podziwiam od dawna. I tylko ogromna szkoda, że pan, sprzedający bilety na tę wystawę ogromnie chamski - garnitur to nie wszystko. Zniechęcał swoim zachowaniem i komentarzami od oglądania, do kupowania. Zamiast zakupionych kolorowych, wielce fantazyjnych prac, cieszących oczy (ewentualnie wydawnictw i gadżetów, zgromadzonych przy wejściu), pozostało złe wspomnienie i przykre skojarzenie przylgnięte do obrazów na szkle autorstwa P. Anny.

Też tęsknota 2017-04-25 13:30
Anka
I to jaka ogromna! Przez cały rok nie udało mi się przyjechać i ogromnie tęsknię do mojego najpiękniejszego, ukochanego miejsca na ziemi.Codziennie zaglądam na stronę o zerkam na zdjęcia :) licząc dni do kolejnych odwiedzin. A przy okazji: GRATULACJE DLA PANA BURMISTRZA ZA TYTUŁ'LIDERA SAMORZĄDU'. Wielkie dzięki za troskę o Szczawnicę.

Tęsknota 2017-03-02 11:11
Jay
Gdy patrzę na skąpany w promieniach porannego słońca plac Dietla najchętniej wstałbym od biurka, spakował walizy i wsiadł w samochód, żeby wypić popołudniową kawę w Helence. Do urlopu jeszcze trochę, więc pozostają marzenia

Drugi dom 2017-02-25 07:54
Tęsknota
A w jaki sposób ukoić ból kiedy nie jest możliwe odwiedzenie tego ukochanego miejsca i Wysokiej? :-(

Szczawnica-mój dom 2017-02-19 21:24
goral
Przez piętnaście lat nie mogłem przyjechać do ukochanego miasta.W roku 2015 spędziłem,nareszcie, tu urlop, odwiedzając stare kąty i poznając noweeee!!!
Przyjechałem, również w roku ubiegłym.
Wrócę...
Kocham to miasto.

Stefan Cenek Kapłaniak legenda światowego kajakarstwa 2017-02-16 22:58
Stanisław weteran kajakarstwa
Wróciłem z ferii, które spędziłem z rodziną w Szczawnicy, a nie tradycyjnie jak do tej pory w Zębie.Nieprzypadkowo wybrałem tę miejscowość,bo jestem sportowcem weteranem kajakarstwa i chciałem zawitać pierwszy raz do miejscowości z której pochodzi taka znakomitość i legenda nie tylko polskiego kajakarstwa, jaką jest Pan Stefan. On pierwszy dla polskiego kajakarstwa zdobył medal olimpijski oraz pierwszy medal mistrza Świata i mistrza Europy. Wasz szczawniczan to jeden z najlepszych sportowców świata w kajakarstwie. Byłem na przystani kajakowej nad Dunajcem, oczywiście zamkniętej o tej porze, a na zewnątrz budynku nie było nic upamiętniającego tak wielkiego sportowca. Powiedziano mi , że w muzeum ma poświęconą swojej osobie ekspozycje. Pojechałem do muzeum i żadnej takiej ekspozycji nie znalazłem. Kolejne moje rozczarowanie. Pomyślałem zdziwiony, że Szczawnica zapomniała o tym wielkim sportowcu.Nawet nie umie marketingowo wykorzystać takiej sytuacji, jak to zrobiła jeszcze mniejsza miejscowość Ząb,z której pochodzi skoczek narciarski Pan Kamil Stoch. Gospodarze u których mieszkałem pokazali mi papierową wersję folderu o Szczawnicy, wydaną chyba przez UM Szczawnica w której dość obszernie było napisane o rodzinie kajakarskiej P. i ich osiągnięciach, a Kapłaniaku można powiedzieć nic. I tu moje następne zdziwienie, z całym szacunkiem dla sportowców z rodziny P., ale jeszcze nie ten poziom światowy jaki reprezentował Pan Stefan.Miejscowi bez problemu wskazali mi dom pana Stefana. Mogłem tu dzięki uprzejmości sympatycznej żony mistrza oglądnąć jego ekspozycję osiągnięć sportowych wśród których zobaczyłem również osobiste zaproszenia dla niego od prezydentów i premierów Polski, zaproszenia jako gość honorowy na olimpiady , mistrzostwa świata i inne wydarzenia sportowe, niezliczone listy od fanów kajakarstwa z całego świata, medale państwowe oraz prace naukowe na jego temat. Wygląda na to ,że świat, Europa, inne rejony Polski nie zapominają o Panu Stefanie, a Szczawnica ......

Życzenia Świąteczne 2016-12-15 16:11
Jay 1952
Panu Burmistrzowi i Jego współpracownikom, mieszkańcom i wszystkim, dla których Szczawnica jest ukochanym miejscem, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzę, coby się Wam dażyło, mnożyło, co by Wam niczego nie chybiało i z roku na rok przybywało.

Szczawnica -moja miłość 2016-12-07 20:58
Rysiek
Przepływałem 40 lat na statkach,zwiedziłem cały świat.Pierwszy raz byłem w Szczawnicy w 1992 r,kiedy Polska Żegluga Morska miała jeszcze swój własny dom wczasowy(Nawigator). zakochałem się w Niej.Bywała tutaj moja żona z dziećmi ,kiedy ja nie mogłem być z nimi.Do czasu ,kiedy PZM nie pozbyła się naszego domu,starałem się być tutaj jak najczęściej.Teraz, kiedy jestem już na emeryturze,udało mi się być tutaj w sanatorium w maju/czerwcu.Byłem szczęśliwy.Teraz też wchodzę często na kamerki aby zobaczyć moje ukochane strony.Tak bardzo marzę,aby być tutaj znowu.Wierzcie mi nie ma bardziej piękniejszych stron na Ziemi od naszych gór,w których najpiękniejsza jest Szczawnica,Szacunek dla tej ziemi,mieszkańców i włodarzy.

Szczawnica dobra o każdej porze roku 2016-09-18 17:32
Kamil
Co roku odwiedzamy Szczawnice wiosną, latem i zimą :) Cudowne miejsce na wypoczynek, aktywny wypoczynek! Kocham Pieniny..

Kochana Szczawnica i niewygodne kino 2016-08-21 16:54
Anna
Uwielbiam Szczawnicę. Bywam w niej kilka razy w roku. Latem, zimą, jesienią…. Zawsze urokliwa, pełna atrakcji i możliwości spędzania czasu wolnego…. Rzadko, ale zdarza się, w deszczowe popołudnia, że odwiedzam kino szczawnickie. Skromny repertuar kina nie stanowi problemu, natomiast chyba nowe fotele – TAK! Są tak niewygodne, a rzędy tak blisko siebie ustawione, że trudno wytrzymać seans, nie wiadomo jak ustawić nogi by pomieściły się . Jestem średniego wzrostu i dziwię się, jak można było tak „uniedogodnić” skromne ale klimatyczne szczawnickie kino. Raczej nie skorzystam więcej z seansu filmowego w tym kinie

Witaj Szczawnico 2016-07-28 11:02
Jay 1952
Jak dobry Bóg pozwoli będę cieszył moje oczęta Twoimi widokami już za dwa tygodnie. Zatem do zobaczenia.

moje miejsce na ziemi 2016-06-09 22:16
Jola
Jeszcze miesiąc i będziemy znowu w Szczawnicy.Co jest w tym miejscu takiego że cały czas się do niego tęskni nie wiem, ale coś jest.Nie wyobrażam sobie urlopu bez Szczawnicy.Egipt,Karaiby mi nie potrzebne ...jest Szczawnica i Pieniny.Kto nie był niech pojedzie to zrozumie o czym piszę

Pozostał żal 2016-06-07 10:09
Jay 1952
Z nieukrywanym smutkiem przyjąłem do wiadomości fakt, iż 13 numer kwartalnika Region Polski Pieniny był niestety ostatnim, jaki wydała Spółka Thermaleo. Było to wspaniale redagowane pismo, ze znakomitymi artykułami opisującymi historię i czas obecny, kulturę i obyczaje tego pięknego zakątka naszego kraju, z rewelacyjnymi wręcz zdjęciami. Wielka szkoda. Na pocieszenie pozostaje mi jedynie wracanie z łezką w oku do wydanych i posiadanych przeze mnie numerów. Wiem, że wszystko kiedyś się kończy, ale żal i tak pozostał….

Tęskonota za kolejnym pobytem w Szczawnicy 2016-03-18 10:24
Jay 1952
To wręcz graniczy z obsesją. Prawie codziennie "wchodzę" na stronę Szczawnicy i dzięki zainstalowanej kamerze podglądam co dzieje się na Placu Dietla. Dzisiaj pięknie skąpany w porannych promieniach słońca.
Chętnie posiedziałbym w "Helence" na kawie. Niestety muszę jeszcze wytrzymać 5 miesięcy do kolejnego pobytu w moim miejscu na ziemi.
Pozdrawiam wszystkich Szczawniczan

Kochana! 2016-03-14 09:27
ddddddddd
I po raz kolejny trzeba myśleć o wakacjach :-) oczywiście,że w Szczawnicy. W tym roku w innym składzie,ale i tak już nie mogę się doczekać ;-) mam nadzieje,że będzie magicznie jak zawsze i uda mi się zaszczepić miłość do gór u mojej siostry:-) jeszcze troszeczkę i Witaj Kochana!

Piękne miasteczko 2016-01-25 12:48
tomek
Szczawnica to piękne miasteczko. Na jednym z mostów wisi nasza kłódka Aga+Tomasz. Szczawnicę warto odwiedzić w lecie jak i w zimie :)
Przy okazji zapraszam do gminy Lipnica Murowana lub na stronę o gminie www.lipniczanin.pl

Najpiękniejsze miejsce w Polsce :-) 2016-01-14 10:53
Monika
Od kilkunastu lat jeżdżę do Szczawnicy jestem tu przynajmniej raz w roku zwykle w okresie wakacyjnym. Nie jestem w stanie sobie odmówić tego wyjazdu w te piękne góry :-) Nawet na tzw. miesiąc miodowy wybraliśmy Szczawnicę. W tym roku też tu wpadniemy choć na kilka dni. pozdrawiam

rondo w Krościenku 2015-09-03 15:49
Jay1952
Z olbrzymim zainteresowaniem przeczytałem informację o spotkaniu z udziałem pana Niezgody, Burmistrza Szczawnicy, w sprawie ronda w Krościenku. Rozwiązanie tego problemu interesuje mnie tym bardziej, że w dniu 15 sierpnia br. rozpoczynając swój 16 pobyt w Szczawnicy odcinek drogi z Tylmanowej do Krościenka( około 7 km ) pokonałem w zawrotnym tempie, tj. 60 minut ( nie ma w tym ani odrobiny przesady). Takie sytuacje mogą wielu turystów zniechęcać do przyjazdu w ukochane przez nich Pieniny.

kursy busów 2015-08-31 02:19
kaja
Tragedia kursu busów Kraków firmy didi.Kursy nie przestrzegają rozkładu jazdy,szczególnie wieczorową porą.Na przystanek przychodzę nawet 20 min prędzej i okazuje się że bus już przejechał,czy ktoś może coś zradzić w tej sprawie.

Szczawnica 2015-05-17 11:42
Patrick
J'ai visité cette jolie petite station a plusieurs reprises et cette année ma femme et moi avons décidé d'y passer 1 semaine au mois d'aout. A bientôt

Super 2015-05-06 20:38
Kasia
Szczawnica jest moim ulubionym miejscem na (prawie każdy) urlop ze względu na piękne widokowo szlaki, niesamowitą przyrodę i to, że mimo rozwoju, uzdrowisko nie poszło w stronę kiczowatej brzydoty. Powstają inwestycje, które dodają miastu elegancji i uroku, a nie jak w Zakopanem czy Juracie- wyglądu wesołego miasteczka. Po prostu widać rękę gospodarza. Tak też zwykle mam dylemat- mówić znajomym jak tu fajnie czy jednak zachować to dla siebie żeby nie było tłumów :D Jedyna rzecz która ostatnio zmieniła się na korzyść to powstanie jakiegoś zakładu w okolicach ulicy Skotnickiej. Wcześniej spokojna - uliczka przestała nadawać się dla wczasowiczów którzy cenią sobie ciszę (jak ja). Ruch uliczny budzi rano nawet tych którzy wcześnie wychodzą w góry (samochody dostawcze?). Super, że w Szczawnicy są zakłady pracy oprócz turystyki ale w trochę chybionym miejscu. Szkoda, bo to ładna okolica.

Kochana szczawnica 2015-04-14 10:40
Robert
Byliśmy w tamtym roku 2 razy / lato i jesień / i w ferie w 2015 zawsze jest cudownie. Polecamy pobyt w Szczawnicy tam nie można się nudzić chociaż byliśmy w sumie już ponad 10 razy w tym cudownym zakątku Polski.

Zastój 2015-04-13 16:33
Bartek
Co taki zastój na stronie.Przecież tyle się
dzieje.

Wybieram się do Papiernika 2015-04-01 09:56
Bea
Już wkrótce będę w Papierniku. Jestem ciekawa czy w Szczawnicy można potańczyć. Napisze ktoś?

Sanatorium "Papiernik" 2015-03-02 13:11
Karina
Wybieram się do sanatorium 2 kwietnia. Czy ktoś z Pomorza też się wybiera w tym terminie?
bylakarin@gmail.com

Szczawnica 2015-02-23 22:35
Krakusek
Trzy Korony, Sokolica, Dunajec Grajcarek, Jaworki... coś pięknego. Jakubówka, placki po góralsku... coś pysznego. :D

Życzenia 2015-01-06 19:46
Roman Wiśniewski
Najlepsze życzenia z okazji 70rocznicy urodzin
Pana Andrzeja Dziedzina Wiwer znanego wSzczawnicy i okolicy przewodnika turystycznego.Pana Andrzeja miałem przyjemność poznać podczas mojego pobytu w
sanatorium "DZWONKÓWKA"w pazdżierniku ub.roku.Bardzo ciekawie opowiadał o Pieninach,Szczawnicy i okolicy a także o kulturze miejscowej ludności.Dlatego z okazji urodzin życzę Jubilatowi dużo zdrowia oraz wszelkiej pomyślności,aby przez długie jeszcze lata dzielił się swoją wiedzą o regionie górskim .SZCZĘŚĆ BOŻE Panie Andrzeju.

Burmistrz 2014-11-20 09:49
Kazimierz
Gratulacje z okazji ponownego wyboru na burmistrza mieszkańcy Panu zaufali nie można ich zawieśc

Kazim 2014-09-23 17:07
Kazimierz Kolasa
Tak popieram wpis Jay 1952.Tacy niech
siedzą nad morzem/najlepiej w Sopocie/
Tam piękniejsze strony i towarzystwo
bardziej bliskie temu Panu.Niech nie
jeździ do Szczawnicy-sorry ale tu nie ten
klimat!Ja jeżdżę do Szczawnicy od prawie 30 lat i nie chciałbym w tak cudownym miejscu
spotkać takiego Pana.

Pozdrowienia 2014-09-15 09:22
Bożena
Wczraj wrtóciłam z pięknych naszych gór, spływ Dunajcem bajka dla wszystkich ale wejście do ubikacji w Szczawnicy przy przystanku autobósowym tragedia ludzie obudźcie się to jest podstawa aby nie chodzić w krzaki. Sanepid powinnien to zamknąć na trzy spusty!!!!!!!!!!!!!!

Panu Adamowi 2014-08-29 12:55
Jay 1952
Szanowny Panie,
czy nie lepiej było zatem zaoszczędzić pieniądze i pozostać w domu nad morzem, gdzie z pewnością wszystko jest super i nie narzekać. Takich malkontentów jak Pan jest w naszym kraju kilka milionów i nic tego niestety nie zmieni. Musi z pewnością nastąpić tak jak w polskim episkopacie zmiana pokoleniowa. Szczawnica to miejsce na swoj sposób magiczne, pełne uroku, walorów zarówno widokowych jak i klimatycznych. To miejsce, do którego po prostu się wraca.
Zakończyłem właście 15 z rzędu pobyt i już planuję kolejny za rok. Wydaje się,że zarówno mieszkańcy jak i władze Szczawnicy oraz pozostali turyści nie będą ubolewać z powodu braku Pana i Pana rodziny w kolejnych latach.
Życzę,aby miasto w którym Pan mieszka rosło w siłę, było przykładem wszem i wobec panujących porządków i żeby jego obywatele nigdy go nie opuszczali i nie irytowali swoją obecnością i wpisami kilka tysięcy innych obywateli, dla których Szczawnica była, jest i będzie swego rodzaju rajem na ziemi. Czy sądzi Pan, że miłośnicy Szczawnicy nie widzą żadnych mankamentów ? Widzą, ale wierzą, a nawet są przekonani,że działania władz miasta będą z każdym rokiem eliminowały wszystko to, co w opini Pana jest nie do przyjęcia. Zatem do nie widzenia się z Panem ku zadowoleniu Pana i miłośników Szczawnicy.

Szczawnica 2014-08-19 10:38
Iwona Kołowrocka
Spędziła w Szczawnicy 2 tygodnie, jestem zauroczona miasteczkiem i okolicą. Wspaniały mikroklimat sprzyjał dobremu samopoczuciu. Mieszkałam w Sanatorium SPA Budowlani, polecam.
Z całą pewnością wrócę w te strony.

Pozdrawiam Szczawnicę i jej mieszkańców 2014-08-05 09:55
Szarotka
Mam nadzieję, że cudny psiak znaleziony przez Straż Miejską odnalazł swoich właścicieli...Do zobaczenia w Szczawnicy za 3 tygodnie - Szarotka-w Szczawnicy corocznie od 1989 r.

Podziękowanie dla władz Szczawnicy 2014-07-25 17:08
Zbigniew M
W lipcu spędziliśmy z żoną tydzień na wypoczynku w Szczawnicy u państwa na ul Parkowej 15 polecam bardzo mili ludzie, jednocześnie jestem pod dużym wrażeniem za zmiany jakie zaszły w Szczawnicy czystość nienaganna deptak nad Grajcarkiem rewelacyjny na poziomie europejskim wyrazy szacunku dla pana Burmistrza i całej administracji Szczawnicy polecamy Szczawnicę turyści z Sosnowca !

Bardzo piękna okolica SZczawnica 2014-07-07 16:24
Renata
Będę tam trzeci raz pod koniec sierpnia i wrzesień,bardzo lubię Szczawnicę to urokliwe miejsce,tam nie można się nudzić.Polecam.

Urlop w Szczawnicy 2014-07-07 08:43
Turystki z Warszawy
Urlop w Szczawnicy jak zawsze udany. Polecam wszystkim pobyt w Willi Malinowscy i pozdrawiamy właścicieli :-))))

Kochana Szczawnica! 2014-06-28 11:27
Grzegorz
Spędziliśmy wraz z dziewczyną i znajomymi piękne 11 dni, tu nie da się nudzić. Mieszkaliśmy w Willi pod Kanią, z całego serca polecam i dziękuję za wspaniałe ugoszczenie. Wrócimy za rok na dłużej, już nie mogę się doczekać i odliczam dni do kolejnego pobytu w urokliwej, pięknej Szczawnicy.

mam mieszane odczucia 2014-06-13 13:03
adam
Zapewne dlatego, że jest to strona własna Gminy Szczawnica, opinia ta zostanie zdjęta, ale jeżeli tak się stanie, to poinformuję o tym forumowiczów w inny sposób.
Jestem w Szczawnicy po raz pierwszy. Przyjechaliśmy trzypokoleniową rodziną znad morza na trzy tygodnie. I oto co zaobserwowałem: 1. porozwieszane ogłoszenia o bardzo dużym "wysypie " żmij zygzakowatych. Są wszędzie, w parkach, na ścieżkach rowerowych, wchodzą na podwórka. Oczywiście Gmina i władze próbują o tym nie mówić. Mieszkańcy powiadają, że zrzucono te żmije z samolotu w okoliczne lasy, w celu zachowania gatunku, ale ktoś się przeliczył, nie docenił przyrody, a te nadmiernie się rozpleniły. Niebezpieczeństwo niech każdy sobie sam oceni. 2. Wzdłuż rzeki w Szczawnicy prowadzi ścieżka rowerowa. Wybraliśmy się tam w trzy osoby / w tym 4-letni chłopczyk/. Nagle z zza zakrętu wyjechało auto osobowe, potem drugie, potem traktor, potem ciężarowy. Żona, córka i wnuk przewrócili się na tych rowerach. Wnuk mały włos nie wpadł by do rzeki, cały rozstrojony powiedział, że już więcej na rower nie wsiądzie. Jesteśmy poobijani, mamy zniszczony sprzęt. Udaliśmy się do Burmistrza zapytać jak to jest możliwe, aby po ścieżce jeździły z dużą prędkością auta? Burmistrz poinformował nas, że zawalił się jakiś most i teraz auta będą jeździły właśnie tą ścieżką. Na nasze pytanie dlaczego nie dokonał jakiegoś oznakowania, opisu, ograniczeń prędkości dla samochodów, odpowiedział, że musiałby wydać na to 1500 zł, a było mu żal wydać tych pieniędzy, bo remont mostu skończy się za 1-2 tygodnie. Nie ma też szans aby postawić na tej ścieżce patrol policji , lub straży miejskiej. Pozostawiam to bez komentarza. 3. W tym samym czasie policja i straż miejska bardzo rygorystycznie wystawiali mandaty za złe parkowanie na ulicy Zdrojowej. Ot, taka nasza polska gościnność i standardowe zachowanie władz i straży miejskiej. Pan Burmistrz w ramach rekompensaty zaproponował aby chłopczyk pojeździł sobie na darmowej karuzeli w parku. Paradoks polega na tym, że karuzela jest zdewastowana i nieczynna. 4. 2 dni temu wybraliśmy się na wieczorek taneczny do Dworku. Wieczorek awizowany plakatami. Po przyjściu na miejsce zastaliśmy na drzwiach kartkę z napisem - 'lokal zarezerwowany", oraz wielu oszukanych tak jak my ludzi. w Dyrekcji powiedziano nam, że była awaria, więc ktoś skłamał. W ramach rekompensaty zaproponowano nam 5 zł. Również bez komentarza.
Oprócz powyższego należy napisać, że okolica przepiękna, góry wspaniałe. Wszystko tu ładne oprócz tego do czego dotkną się urzędnicy i służby miejskie. Szkoda też tylko, że przez 3 tygodnie pobytu nigdzie nie można posłuchać muzyki góralskiej.

cudna Szczawnica 2014-05-17 21:12
madejoni
jedziemy z żoną 5-ty raz.dzieci się dziwią czemu tyle razy. my odpowiadamy pojedziecie raz i już nie odpuścicie.decyduje o tym klimat,widoki,życzliwi miejscowi,no a rozwój poprzez nowe inwestycje i te prywatne ale przede wszystkim samorządowe (promenada,wodociągi,ulice,park dolny itp.)są rewelacyjne.Szczawniczanie macie super Burmistrza.My go Wam podkupimy do Sochaczewa. Żartujemy! w tym roku jedziemy aż na 3 tygodnie.czerwiec- lipiec.do zobaczenia Szczawnico perełko wód i Polskich Gór.

1 [2] [3] [4]